Reishi ehk lakkvaabiku seenetüüblid 12,5×80 mm

Al. 79,00 

Lakkvaabik (Ganoderma lucidum) ehk Reishi on saprotroofne seen ehk surnud orgaanilise aine lagundaja. Seene viljakeha on üheaastane. Looduslikult esineb seent meie metsades harva. Nakatades kände lakkvaabiku tüüblitega, hakkavad sellel kasvama läikivpunased ja sitke viljalihaga raviseened. Viljakeha värvus võib varieeruda kollakaspunasest kuni punakaspruunini. Kändude nakatamiseks validavärskelt raiutud lank, sobivad eelkõige kuuse ja kase kännud, aga ka teised lehtpuud. Esimese saagi saab umbes 2-4 aasta jooksul. Aastati võib saagikus varieeruda. Loe lähemalt lakkvaabiku kasvatamise kohta SIIT.

 

12,5×80 tüübleid soovitame kasutada suurtel kändudel. Mida sügavamale puitu ja südamikule lähemale tüübel istutada, seda kiiremini ja ulatuslikumalt seeneniidistik areneb.

 

Suurema koguse või tüübli erimõõdu osas küsi pakkumist!

Lakkvaabikut tuntakse ka läikvaabiku ja Reishi nime all. Kõige enam teatakse teda tervendava ja noorendava toime tõttu. Ta alandab kehas põletikureaktsioone, puhastab keha toksiinidest, tugevdab immuunsüsteemi ja on antioksüdandirikas. Kui chaga annab energiat, siis reishi on rahustava toimega, soodustab lõõgastumist ja tervislikku und.