Libliktageli seenetüüblid 12,5×80 mm

Al. 79,00 

Libliktagel (Trametes versicolor) on väga silmatorkavate viljakehadega seen. Teda tuntakse kirju tageli ehk kirju kõbjas nime all. Kasvab looduslikult ka meie metsades, mõnel aastal võib sage olla. Kändude nakatamiseks vali värskelt raiutud lank, sobivad eelkõige kuuse ja kase kännud, aga ka teised lehtpuud (näiteks lepp, haab, pappel, ploom jne). Esimese saagi saab umbes 2-4 aasta jooksul. Saagikus võib aastati varieeruda. Loe lähemalt libliktageli kasvatamise kohta SIIT.

 

12,5×80 mm tüübleid soovitame kasutada suurtel kändudel. Mida sügavamale puitu ja südamikule lähemale tüübel istutada, seda kiiremini ja ulatuslikumalt seeneniidistik areneb.

 

Suurema koguse või tüübli erimõõdu osas küsi pakkumist!

Libliktagel on Jaapani ja Hiina meditsiinis tuntud raviseen. Idamaades kasutatakse ka toidu tegemisel, aga meil peetakse seent pigem mittesöödavaks. Teda väärtustatakse eelkõige vähivastase toime tõttu (eriti mao- ja rinnavähi puhul). Libliktagel tugevdab immuunsust ja tal on tugevad antioksüdantsed omadused. Aitab diabeedi, viirushaiguste, bronhiidi ja astma korral. Enimlevinud kasutusviis on seenest keeta teed või tõmmist.