Musta pässiku tüüblid lepale 8,5×50 mm

Al. 129,00 

Nakatades elusaid lepapuid musta pässiku (Inonotus obliquus) ehk chaga tüüblitega, hakkavad sellel kasvama mustad kõvad mügarad, mille sees on roostepruun sitke seeneliha. Neid moodustisi nimetatakse rahvakeeles ka kasekäsnaks, mis on tegelikult hoopis teine seen (Piptoporus betulinus). Kuna must pässik on taimepatogeen ja põhjustab puidus mädanikku, siis eelista kasvatamiseks majanduslikult vähemväärtuslikku puitu, näiteks kiduraid ja kõveraid puid. Esimesed mügarad ilmuvad pärast puidu nakatamist tavaliselt 2-3 aasta jooksul. Loe lähemalt musta pässiku kasvatamise kohta SIIT.

 

Soovi korral saab ka väiksemaid tüübleid (30 mm ja 40 mm), kuid meie kogemus on näidanud, et pikemaid tüübleid saab kiiremini ja mugavamalt paigaldada. Mida sügavamale puitu ja südamikule lähemale tüübel istutada, seda kiiremini ja ulatuslikumalt seeneniidistik areneb.

 

Suurema koguse või tüübli erimõõdu osas küsi pakkumist!

Seen on väärtuslik oma tervistavate omaduste poolest. Musta pässikuga ravimisest on kirjutanud Aleksandr Solženitsõn oma romaanis „Vähktõvekorpus”. Laboratoorsetes uuringutes on leitud, et pässikul võib olla kasvajavastaseid omadusi, st seen võib pärssida vähirakkude kasvu, kuid selle tõhususe hindamine eeldab rohkem uuringuid. Must pässik on võimas antioksüdant, ta on põletikuvastase ja antibakteriaalse toimega ning tugevdab immuunsüsteemi. Enamlevinud kasutusviis on tee või tõmmise joomine.