Shiitake seenepakk

Al. 21,00 

Mahe shiitake pakk mustast lepast. Seenepakku on inkubeeritud kaks aastat ja pakk on valmis viljumiseks. Viljub, kui õues on temperatuur soojem – tavaliselt juuni kuni september. Viljumise stimuleerimiseks uputada pakku kuni 24 tundi üleni vees (võimalusel külmas vees). Asetada seejärel vilusse ja tuulevaiksesse kohta. Pakk annab kokku saaki 3 – 5 hooaega, olenevalt suurusest ja tingimustest. Loe lähemalt shiitake seente kasvatamise kohta SIIT

 

Pakud on erineva suurusega. Pikad pakud on u 100 cm pikkused ning sõltuvalt jämedusest saab valida peenema (läbimõõduga u 10-15 cm) või jämedama paku. Pikki pakkusid toimetame kohale kulleriga või kättesaamine kokkuleppel. Pakiautomaadiga saatmiseks sobivad 1/2 mõõdus pakud, mis on poole lühemad kui pikad pakud.

Shiitake on Kaug-Idast pärit, väga populaarne pakkudel kasvatatav seen. Shiitake on tugeva maitsega gurmee seen, mis praetult maitseb veidi nagu liha. Lisaks heale söödavusele on ta hinnatud oma raviomaduste poolest (tugevdab immuunsüsteemi, vähendab veres kolesteroolisisaldust ja mõjub soodsalt soolestiku mikrofloorale). Seen omab antibakteriaalseid ja viirusevastaseid omadusi.